Havrix a - množství očkovací látky pro dospělého

Dobrý den, při podání podání první dávky Havrixu A pro dospělého byl menší problém, paní doktroka zápasila s obalem a při rozdělávání jí trochu vakcíny vystříklo mimo. Nebyla mi tedy podána plná dávka, ale paní doktorka řekla, že je to "snad v pohodě". Po šesti měsících jsem byla na přeočkování, to už proběhlo normálně. Stále mi však leží v hlavě, jakou roli hraje to, že jsem poprvé dostala menší dávku a jestli bych měla stále být chráněna cca po dobu 25 let, jak se uvádí u dvou očkování Havrixem A. Co bych popřípadě mohla dělat, pokud chci být opravdu řádně chráněna po celou dobu? Hraje v množství nutné dávky roli například i pohlaví a váha? Jsem menší a vážím cca 63 kg. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Kláro! Samozřejmě jsem popsanou situaci neviděla, ale důvěřovala bych vaší lékařce, že kdyby ze stříkačky uniklo významné množství očkovací látky, nepoužila by ji. Je ale také možné pomocí krevního testu určit, zda máte dostatečné množství protilátek, tedy zda vakcína dobře účinkovala. Pohlaví ani váha se v dávkování nezohledňuje, ale teoreticky samozřejmě menší osobě stačí menší množství očkovací látky. Hezký den.

MUDr. Petra Řeháčková
MUDr. Petra Řeháčková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x