Histaminová intolerance

Dobrý den.Mám dotaz ohledně syna (5.let).Na imunologii mu z krevních testů vyšlo že má histaminovou intolerance. Ale krevni testy mu dělali 4 dny po dobrani antibiotik.Antibiotika bere už od prosince do dubnu alespoň 1×za měsíc kvůli opakovaným anginam.Muzou antibiotika způsobit histaminovou intolerance (+často bere léky na teploty).Dekuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, některé léky včetně antibiotik, léků na teplotu mohou mít histaminoliberační účinek. Vhodné by bylo odběr udělat s delším odstupem po dobrání antibiotik. Samozřejmě záleží , proč se toto vyšetření provádělo a dle klinických projevů toto vyšetření hodnotit.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
4 mýty a pravdy o plísních
Články: 4 mýty a pravdy o plísních
Ten boj mnozí z nás svádí...
Když se rakovina rozšíří do kostí
Články: Když se rakovina rozšíří do kostí
Toto zhoubné onemocnění...
Příznaky spojené s Crohnovou chorobou ovlivňuje také menstruační cyklus
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x