Hnědá menstruace

Dobrý den, již druhý měsíc mě trápí hnědá menstruace. Od brezna uzivam antikoncepci Jeannine a menstruaci dostávám pravidelně a vždy byla v pořádku. Nyní není červená jako normálně,ale hnědá jako stolice. Až ke konci menstruace je videt pouze trocha krve. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, u žen, které užívají hormonální antikoncepci dochází často ke snížení intenzity menstruačního krvácení, někdy až k jeho úplnému vymizení, typickým preparátem, u kterého se s tím setkáváme často je právě preparát Jeanine. Tato menstruace vůbec nevypovídá o funkci Vašeho menstr. cyklu, je vyvolaná pouze užíváním hormonální antikoncepce. Proto není třeba nic řešit, berte slabou menstruaci jako benefit užívání antikoncepce. Pokud se rozhodnete antikoncepci vysadit, dostaví se normální menstruační krvácení.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: