Horečka u atb u batolete

Dobrý den. Chtěla bych vás poprosit o radu. Náš 2letý syn bere 8.den ATB(antibiotika) Augmentin Duo a dostal zvýšené teploty, kolem 37,7. Paní doktorka mu dnes vyšetřila moč a znovu prohlédla, ale nedoporučila nic dalšího, jen dokončit ATB 10.den. Na vykašlávání dostal Ambrobene, do nyní bral Ditustat. A na pravděpodobně alerg. rýmu Zodac GTT kapky, které má užívat 14 dní. K tomu užíváme Nutrolin-B. Nevíte prosím, jestli se mám nějak vážně znepokojovat, nebo k čemu by byla ta zvýšená teplota? Před užíváním ATB měl teploty kolem 38 - 39,1 stupňů, na žádném jiném vyšetření jsme nebyli, jen poslech a podívání do krku, a dnes ta moč. Moc děkuji za váš názor a radu. J.V.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, obávám se, že moje odpověď nebude příliš aktuální. I při léčbě antibiotiky se může zvýšená teplota, případně horečka objevit. Nejčastější příčinou je koincidence jiného, typicky virového onemocnění. Kromě moči se v případě pochybností může doplnit vyšetření CRP, které osvětlí, zda se opravdu jedná o virózu nebo zda není potřeba dítě dále dovyšetřovat či případně změnit užíváná antibiotika za jiná.

MUDr. Petra Limrová
MUDr. Petra Limrová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Dětské oddělení Nemocnice Hořovice

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: