Hormonální antikoncepce

Už rok užívám HAK bonadea. Vždy doberu poslední pilulku ve středu a v sobotu začnu menstruovat. Teď jsem ale začala menstruovat už v pátek dopoledne a večer už zase nic. V sobotu ráno opět. Teď už zase nemenstruuji ani nešpiním. Je pravda, že jsem tento měsíc byla dost ve stresu a často jsem také užívala analgetika. Párkrát i i.v. Může to s tím mít nějakou souvislost? Děkuji

Odpověď odborníka:

I při užívání HAK mohou být výkyvy v menstruaci. Může to způsobovat stres, nemoc, bolestivé stavy, léky, větší fyzická námaha apod. Doporučuji Vám však se ještě obrátit na svého gynekologa, který zváží, zda máte vyčkat do dalšího cyklu. Sama bych se k tomu přikláněla, protože jak jsem zmiňovala, výkyv v důsledku zátěže být může. V případě opakování nepravidelnosti menstruace bych zvažovala změnu HAK. Do konzultace s gynekologem doporučuji užívat HAK dle rozpisu.
MUDr. Dagmar Doležalová

MUDr. Dagmar Doležalová
MUDr. Dagmar Doležalová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé, Centrum ambulantní gynekologie a primární péče, Brno

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: