Hormonální antikoncepce a bolest hlavy

Dobrý den, asi 3 roky užívám horm. antikoncepci Lunafem. Vždy bylo vše bez problémů, ale poslední dobou jsem si všimla (všímám si toho asi 4 měsíce, je možné že problém už byl tady dřív, jen jsme si nevšimla této souvislosti s HA), že vždy, když HA na týden vysadím, tak druhý den pauzy mě hrozně bolí hlava. trvá to dva dny, a pak to přejde. dokonce v ten den ani nemůžu do práce. zkoušela jsem brát dvě platíčka za sebou, a hlava mě nebolela, a pak zase jsme udělala na týden pauzu, a druhý den po vysazení se bolest opět objevila jako vždy. je mi jasné, že ji způsobuje HA, nebo možná spíš ten hormonální pokles při vysazení? každopádně prosím, co by jste mi proadila za HA? určitě budu muset Lunafem změnit za něco jiného, samozřejmě se poradím i s mou lékařkou, jenže ona je taková že doporučuje spíš to co jí zrovna distributor doveze, než to co by mi skutečně vyhovovalo, proto se ptám ještě zde, co je v techto případech dobrá volba.. děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Lunafem je dobrá antikoncepce, můžete antikoncepci užívat v dlouhém cyklu, tj 3M a pak pauzu. Lze vyzkoušet Jangee nebo Jeanine, ale nelze říci, že tyto dvě budou bez obtíží.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: