Hormonální antikoncepce - dlouhodobé problémy?

Chtěla bych poprosit o Váš názor - asi 4 roky (od svých 19 let)jsem brala Diane 35. Vše bylo fajn, žádné problémy, naprostá spokojenost. Po této době jsem jednou udělala chybu a náhle ukončila užívání po asi 7 tabletkách Diane (vím, špatné řešení). Změnila jsem antikoncepci na Bonadeu, ale po té mi bylo špatně, bolesti hlavy, špatně od žaludku, celková slabost. Pak jsem měla antikoncepčí kroužek, ale problémy byly prakticky stejné. Pak jsem znovu najela na Diane. Ale od této doby je mi někdy fajn a někdy špatně - nechutenství, špatně od žaludku, deprese, celková slabost. Tento stav už trvá prakticky rok. Myslíte, že to může mít souvislost s HA? Mám změnit pilulky (bojím se, aby to nebylo ještě horší)? Co dělat? Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Bylo by dobré zjistit,jestli to je opravdu od antikoncepce, tj vysadit na cca 3-6M, což může být problém. Event změnit anitkoncepci a prostě vyzkoušet, co Vám bude vyhovovat, event.změnit užívání antikoncepce např po jídle, ne na lačný žaludek apod.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: