Hormonální porucha?

Dobrý den, moje devítiletá dcera se/ od 4 let /léčí na astma. Pravidelně užívá zyrtec,ecobec ,při obtížích singulair, ventolin.Za poslední půlrok se u ní začal objevovat růst chloupků nad horním rtem, na zádech. Mám obavy- protože ecobec obsahuje hormony -zda nemůže pravidelné užívání toto ovlivnit.Nebylo by vhodnější užívání nějakého jiného léku, který hormony neobsahuje? Možná jde o moji mylnou domněnku a počínající pubertu, přesto vás prosím o radu, jak tento problém řešit a na koho se obrátit.Děkuji.Ledvinová I.

Odpověď odborníka:

Dobrý den! Z Ecobecu není třeba mít obavy ani při jeho dlouhodobém užívání, vzhledem k tomu, že působí především lokálně - tedy v dýchacích cestách a plicích - je velmi nepravděpodobné, že by byl příčinou zvýšeného ochlupení u vaší dcerky. Pokud vám ale chloupky dělají starosti a přijde vám, že nejsou přiměřené věku, bylo by vhodné ukázat je vašemu dětskému lékaři. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Hlen ve stolici: 6 nejčastějších příčin
Články: Hlen ve stolici: 6 nejčastějších příčin
Hlen je přirozenou a velmi...
Svalová biopsie
Články: Svalová biopsie
Svalová biopsie je řídce...
Plicní embolie
Články: Plicní embolie
Plicní embolie je vmetení...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Jak usnadnit hojení po trhání zubu
Články: Jak usnadnit hojení po trhání zubu
Zubařské křeslo není zrovna...
Scintigrafie ledvin
Články: Scintigrafie ledvin
Scintigrafie (scinti...
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: