Hormony

Dobrý den, na konci listopadu jsem vysadila injekční antikoncepci sayanu, kterou jsem měla 3 roky. Už při poslední dávce jsem měla návaly horka nebo zimnici, ale jen občas. Nyní to mám dennodenně. Doktor říká, že se to může stávat a že až dostanu menzes, tak se hormony uklidní. Jenže menzes může dojít i za půl roku a já za dva měsíce shodila 10 kg. Nemůžete mi poradit, jak na ty hormony, myslím že už se mi do toho plete i psychika. Buď z ničeho nic pláču, nebo jsem nervózní, nebo mam stres a deprese. Prosím o pomoc.

Odpověď odborníka:

Nepíšete kolik je vám let, užívala jste dlouho čistě gestagenní antikoncepci, návrat k normálnímu stavu může nějakou dobu trvat, vysadila jste na konci listopadu a je 12 ledna. Pokud by se menses nedostavily, bylo by vhodné zkontrolovat hormonální hladiny a podle toho zvolit další postup Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x