Hormony - kůže a cévy

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli existuje v těle nějaký hormon, který by způsoboval (v případě že by jeho hodnoty byly mimo normu) změny na kůži (atrofie nebo cokoliv jiného), nebo nějak poškozoval cévy. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, změny na kůži může způsobovat hormon kortizol - atrofie kůže, snadná tvorba hematomů, fialových strií. Jeho nadprodukce je ale spojena s řadou další příznaků (obezita, atrofie svalstva rukou a nohou, měsícový obliček...) Příjemný den

MUDr. Martina Rosická, PhD.
MUDr. Martina Rosická, PhD.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: ENDOCARE s.r.o. (Endokrinologie a obezitologie)

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Pálení jazyka Mám letité problémy s pálením jazyka, nyní se přidalo noční sucho...
  • Únava Rád bych se Vás zeptal na možnosti diagnózy u mých problémů. Je mi 29 let...
  • Operace prostaty Můj otec-65let půjde na chirurgické odstranění prostaty...
  • Bolest v levem boku Pane doktore. Prosim mam dotaz, jsem velmi vytizeny a moc...
  • Bolest palce u nohy Asi před týdnem mne z ničeho nic začal bolet palec na...
  • Puchýřky v krku Zdravím, už nějakou dobu se mi v krku na zadních a bočních...
 
Kam dál
Naposledy čtené: