Hučení v uších od rýmy?

Dobrý den, měl bych dotaz. Prodělal jsem rýmu, ale ne tu klasickou. Zřejmě alergickou. Běhal jsem totiž venku, byl vítr, všude pyl a 5 dní jsem neustále každou chvíli kýchal. Bral jsem nějaké antialergikum volně dostupné. Nyní už nekýchám, ale strašně mě hučí v uších. Při přechodu z venkovního prostoru do bytu je to znatelnější. Hučení, dunění ve vnitřním uchu, oči mám také trochu ještě zarudlé. Chtěl bych poradit co ted s tím? Zkoušel jsem Nasivin, nic nezabírá. Je to pravděpodobně následek té divoké rýmy. Jsem bez teplot, nic mi není jen tyto problémy. Trochu i tlak v uších, cítím i trochu plný nos. Prosím mám to tak nechat být s tím že to odezní a nezatěžovat ORL oddělení, nebo doporučíte návštěvu nebo něco co by to zvonění, cinkání, hučení, dunění,... odstranilo? Děkuji mnohokrát za odpověd, Michael.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pane Michaeli. Potíže nejspíše opravdu souvisí s překrvením sliznic při rýmě alergického rázu a související poruše provzdušňování středního ucha. Při adekvátní místní (kapky do nosu proti alergii - což jsou jiné než Nasivin, lépe nějaký přípravek na předpis) a celkové (antihistaminikum) léčbě by se stav měl upravit. Problém je ale vhodné konsultovat s Vaším praktickým lékařem - ten Vám, vzhledem k tomu, že by měl znát Váš celkový zdravotní stav, poradí lépe - po provedení příslušného tělesného vyšetření a doplnění případných dalších testů, s ním se také domluvte na alergologickém vyšetření.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x