Hustý hnědý výtok místo menstruace

Dobrý den, beru asi rok hormonální antikoncepci bez větších potíží, ale teď se mi místo menstruace objevil hustý hnědý výtok, který už mám asi 4 dny. Už se mi to jednou stalo. Pro jistotu jsem di dělala těhotenský test, ale byl negativní. Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, u některých přípravků hormonální antikoncepce se může stát, že místo klasické menstruace dojde jen ke slabému špinění nebo odchodu nahnědlého výtoku. Nemusíte se bát, pokračujte v užívání antikoncepce podle daného schema. Pokud k tomu dochází opakovaně a nejste si jistá případným těhotenstvím, dělejte si pravidelně těhotenské testy.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: