Infekce močových cest

Dobrý den, měla jsem infekci močových cest dostala jsem prášky od svého obvodního lékaře, ty pomalu zabrala ovšem pořád musím nuceně na wc. Také jsem měla mít menstruaci zrovna když mě byly nasazeny léky.Menstruaci jsem nedostala, ale břicho mě bolí stále, může to být způsobeno tou infekcí?? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Adélo. Není mi známo, že by antibiotiká či prostá infekce močových cest narušovali menstruační cyklus. Spíš se jedná o hormonální dysbalanci, která je ve vašem věku normální. Potíže po přeléčení antibiotiky můžou přetrvávat, pokuď bakteriální původce Vaší nemoci nebylo citlivé vůči podanému antibiotiku nebo pokuď antibiotikum bylo správně určeno, ale během léčby se v močovém ústrojí pomnožila jiná bakterie, která je vúči aktuálně podávanému léku necitlivá (rezistentní). Proto raději zajděte za svým obvodním lékařem a požádejte o vyšetření moči včetně kultivačního vyšetření. Pokuď jste měla nechráněný pohlavní styk, doporučuji provést těhotenský test (ovlivní to i volbu dalšího antibiotika).

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: