Jak si poradit s obvodním lékařem?

Paní Heřmánková, nevím zda-li můj dotaz bude úspěšný,nebot' vaše asociace je propojená,nevěřím lidem v praktickém lékařství s omluvou k Vám,nic osobního,napíši Vám proč! Bydlím na Kladně a můj praktik mne odbývá vyšetřeními,který opakuje stále dokola,moje potíž je již dva až tři roky mě tlačí a bolí pravá strana ,žlučník,játra,střeva,praktik mne poslal na standardní vyšetření,sono,gastro,střeva,nic se nenašlo, na straně mě stále tlačí ,bolí.Zeptala jsem se doktorky zda-li mě pošle na magnetickou resonanci,kde se zjistí všechno=odpověd:já mám své postupy a resonance je drahá,je mě teprve 45 let ,a je zřejmé,že nemám nárok bez úplaty.Dle mého názoru a zkušenosti,moje obvodní dokt.vyčerpala svůj limit a nechává lidi,kteří to potřebují chcípat,platím si řádně zdravotní 205 pojišt.,a ze zákona mám nárok na jakáko-li vyšetření,nechci dopadnout jako můj děda ,kterého otevřeli ,chirurg kapacita konstatoval,že děda přišel pozdě,nebot¨praktický lékař dvacet let zanedbával léčení,paralen ,antibiotika,a jiné jedy,které lidem nepomáhají,tím že si děda nestěžoval ,lékař zanedbával,tak mě prosím odpovězte ,jak mám slušnou formou vůbec v tomto státě zažádat o magnetickou resonanci,bez toho abych zdravotnictví uplácela,podávala trestní oznámení a jiné donucovací prostředky,abych se domohla svého práva ,řádného vyšetření.Děkuji za odpověd' ,Přeji krásné dny.Ondrejkovičová

Odpověď odborníka:

Milá paní Lenko. Moc ráda bych Vás nějak potěšila, myslím však, že Vy sama jste již v úvodu svého povídání sama naznačila, že můj názor Vám takjakotak nepomůže.
Vysvětlovat a rozebírat způsob fungování zdravotního systému, kompetence jednotlivých odborností, účelné hospodaření s financemi určenými pro zdravotnictví- to vše je nad rámec jakékoliv poradny.
Nechci Vás jakkoliv rozhněvat, rozčarovat. Vztah lékaře a pacienta by měl předpokládat základní důvěru v účelnou spolupráci, kdy lékař svým způsobem přejímá zodpovědnost za pacientův zdravotní stav. Indikace odborných vyšetření podléhá logice- rozhoduje o ní ten specialista, který na základě výsledku modifikuje léčbu. Praktický lékař tedy zpravidla skutečně nebývá tím, který vyplňuje žádanku na vyšetření NMR apod.
Moc bych Vám přála, abyste dokázala uvěřit v hodnoty jakými jsou možná naivně znějící pojmy jako zodpovědnost, úcta k druhému, profesionální etika., dobrá vůle. Skutečně jsem Vás nechtěla jakkoliv urazit. Přeji upřímně vše dobré.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: