Jak ztloustnout

Dobrý den. měsíc jsem oslavila 14. narozeniny. A můj problém je ten, že jsem stále moc hubená. Měřím 175 cm a vážím 52. (Ale na svou váhu nevypadám, mám těžké kosti). Jím cokoliv, normálně snídám, obědvám, věčeřím, a stále jsem kost a kůže. Štítnou žlázu mám vyšetřenou, v pořádku. Mamka taková také byla, tak je možné že to mám dané geneticky. Menstruaci jsem ještě nedostala. Je nějaká možnost, rada, jak přibrat? Třeba předepsání hormonálních prášků, nebo že by mi doktorka mohla píchat vitamín B? Nebo doporučit nějakou stravu, jestli by třeba pomohly bílkoviny, nějaké cvičení, vitamíny, sádlo nebo něco? Moc děkuji.Týna.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, obecně člověk přibírá, pokud příjem energie z potravy převýší její výdej. Buď můžete zvýšit porce nebo jíst častěji, a/nebo můžete jíst více jídla s vysokým obsahem kalorií. Otázka ale je, proč potřebujete přibrat. Menstruace se fyziologicky může dostavit i až v 16-17 letech, nemusíte tedy mít obavy, pokud ji ještě nyní nemáte a nemáte žádné zdravotní obtíže, které by ukazovaly na hormonální poruchy (výrazně zvýšené ochlupení, "mužská postava", hrubý hlas apod.). B vitamin Vám určitě neuškodí a může zvýšit chuť k jídlu. Sádlo, maso apod. jistě zvýší energetický příjem, ale vždy musí být vyváženou zeleninou, ovocem, obilninami, abyste měla dostatek všech živin a abyste nestrádala (nebyla podvyživená).

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Na léky proti nespavosti v těhotenství raději zapomeňte
Kožní onemocnění v těhotenství
Články: Kožní onemocnění v těhotenství
Těhotenstvím podmíněné...
Bolesti hlavy
Články: Bolesti hlavy
Bolest hlavy provází...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x