Jaký zvolit inhalátor a kalíšky?

Dobrý den,chtěla bych koupit dceři inhalátor-byl mi doporučen ultrazvukový.Má časté záněty průdušek.Zajímá mě zda jsou nějaké inhalátory s "pevným" kalíškem na léčivo nebo se musí všechny dokupovat a popř.který typ inhalátoru vybrat aby kalíšky byly běžně dostupné třeba v lekářně.Děkuji.

Odpověď odborníka:

Pro prevenci a léčbu infekcí nosních dutin je ideální velikost částic kolem 1 mikronu, na nosohltan zase částice nad 10 mikronů, do dolních částí dýchacích cest pronikají částečky menší než 5 mikronů. To je důležité zejména pro léčbu astmatu a jiných průduškových onemocnění. Můžete si pořídit téměř jakýkoli inhalátor a inhalovat minerální vodu přes náustek, když bude problém s nosohltanem nebo kašlem (ideálně preventivně). Nosní dutiny lze ošetřovat buďto inhalací přes masku, nebo pomocí speciálního nosního inhalátoru .
Doporučovala bych pře zakoupením nahlédnout na stránku http://www.proalergiky.cz, kde najdete užitečné rady při výběru inhalátoru.
Přesně Vám neřeknu, u jakých inhalátorů se musí kupovat jako příslušenství kalíšky. Mám dobré zkušenosti s inhalátory od firmy Omron.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Vhodny inhalator | Od: Magda | 6.5.2016 06:18
Dobry den, chtela jsem se zeptat, jestli byste doporucili tento inhalator http://www.distrimedpomucky.cz/inhalatory-nebulizatory/inhalator-kompresorovy-yuwell-403m.html . Je to jeden z levnejsich, ale ucel by mel plnit, ne? Diky za odpoved
reagovat
re:Vhodny inhalator | Od: uLékaře.cz | 13.5.2016 09:31
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: