Jaterní testy a antidepresiva

Paní doktorko,prosím Vás, byl jsem na krvi a bylo mně zjištěno vyšší jaterní testy.ALT 3,8 AST 1,23 GMT 5,4 Bilirubin 20.Je to prý z antidepresiv které užívám (Arketis a Invega).Není to prosím nějak nebezpečné?Nemůže z toho vzniknout cirhoza?Diky za Vaši odpověď.Tomáš

Odpověď odborníka:

Tomáši, užívání uvedených léků může opravdu zvyšovat jaterní testy (zvýšení AST, ALT, GMT). Nevím, zda jste měl jaterní testy před nasazením léků normální či již byly zvýšené. Poraďte se se svým ošetřujícím lékařem a event. upravte dávkování léků.

MUDr. Jana Moravcová
MUDr. Jana Moravcová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí v nemocnici Na Bulovce

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Kouření cigaret ničí sexuální život mladých mužů
Články: Kouření cigaret ničí sexuální život mladých mužů
Zeptáte-li se muže kuřáka...
Sexuální zdraví ženy
Články: Sexuální zdraví ženy
Mnohdy se pod pojem...
Hemoroidy
Články: Hemoroidy
Hemoroidy, žilní městky...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Články: "Parfémová vyrážka" aneb Z čeho to mám?
Někomu čerstvě zakoupený...
Kouříte? Pak možná nebudete mluvit!
Články: Kouříte? Pak možná nebudete mluvit!
Se zapálenou cigaretou má...
Kouření dýmky přináší podobné riziko jako kouření doutníku
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: