Jazyk

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na mé zdravotní potíže, které se objevily, když jsem dobírala antibiotika Amoksiklav. Na obou stranách jazyka se mi udělaly měkké vřídky, nebolí, spíše jen občas pálí a kolem nich je bílá vrstva, zároveň je bílý i jazyk. Kromě toho mi zbělala podjazyková udička. Krevní obraz i výtěr z krku jsou v pořádku, byla jsem u zubního lékaře, podle kterého jsou vřídky na jazyku ve fázi hojení a nemám se tím zabývat. Přesto je to už týden a já nevidím nějaké velké zlepšení. Dostala jsem Corsodyl na vyplachování úst, ten mi pomohl na uzdičku, mám tam už jen bílou skvrnku, která by údajně měla do týdne zmizet. Přesto mě to velice znepokojuje, myslíte, že to souvisí s antibiotikama, které jsem dobrala před týdnem? Ještě k tomu mám i zánět horních cest dýchacích, s kterým nejspíše souvisí pocit "knedlíku v krku". Bojím se, aby problémy s jazykem neznačily nějakou vážnou nemoc. Je mi 20 let. Předem velice děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Změny na jazyku mohou souviset jak s prodělaným nebo nyní probíhajícím infekčním onemocněním, tak s antibiotickou terapií. Pokud by šlo o kvasinky, pak by jistě byl pozitivní nález ve stěru z jazyka, takže ještě můžete požádat svého lékaře o toto vyšetření. Ale domnívám se, že i bez jakékolli další léčby se nález upraví.

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: