Jazyk po antibiotíkách

Dobrý den, chci se zeptat, jestli po dobrání antibiotik (penicilín) a jak dlouho to býva, že je jazyk bledši a je na něm povlak vzadu. Mandle a vše vpořádku žádné teploty ani po dobrání. Dobral jsem je před týdnem.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vzhled jazyka může souviset se změnou mikroflory /bakterií/, které běžně obývají ústní dutinu a po ATB se jejich skladba může měnit. Také značně závisí na jídle. Není to nic nebezpečného, doporučovala bych, moc se nepozorujte a hlavně se nijak neznepokojujte, vzhled jazyka se spontánně upraví. Hezký den.

Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak usnadnit hojení po trhání zubu
Články: Jak usnadnit hojení po trhání zubu
Zubařské křeslo není zrovna...
Prsty žluté od nikotinu prozradí silného kuřáka
Články: Prsty žluté od nikotinu prozradí silného kuřáka
Nikotin je ve své čisté...
Kolorektální karcinom
Články: Kolorektální karcinom
Kolorektální karcinom je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Cystoskopie
Články: Cystoskopie
Cystoskopie je endoskopické...
Mokvající rána vyžaduje speciální péči
Články: Mokvající rána vyžaduje speciální péči
Škrábancům a odřeninám se...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: