Knedlík v krku

Dobrý den, před 2 měsíci jsem absolvovala gastroskopii z důvodu bolesti žaludku. Vše vyšlo v pořádku. Poslední dobou se cítím velmi unavená, ikdyž se snažím často odpočívat a spát. Před týdnem jsem začala v oblasti krku, v úrovni hrtanu, pociťovat jakoby mi něco úvízlo v krku, mám pocity na zvracení, pocit jakoby mě někdo dusil, jakoby se mi někdo dotýkal hrtanu a špatně se mi dýchá, polykám jídlo normálně, ale je to nepříjemné, nutí mě to často polykat, vykašlávat, je to nepříjemné při předklonu hlavy, v noci i ráno ten pocit ustoupí a jakmile se postavím a začnu fungovat, anebo po jídle, pocit je zpět. Kdysi jsem toto pociťovala jen jednorázově, např. při vypití ovocného čaje, teď se mi to objevilo při snězení brambůrek, ale to bylo před týdnem a už to nepolevilo. Navštívila jsem gastroenterologa, který mi předepsal Lanzul, moc ale nezabírá. Prohmatal mi štítnou žlázu, bez nálezu, bez uzlíků. Pokud tablety nezaberou, doporučil odběr krve na štítnou žlázu a návštěvu ORL. U Orl jsem byla, ašak nic v krku neviděl. Můžete mi poradit, co by to mohlo být? Měla jsem v poslední době trochu stresy, jsem vnitřně nervozní ze svého zdraví, jelikož nám hodně příbuzných zemřelo na rakovinu, tak se toho trochu bojím, jinak jsem štíhlá, snažím se jíst zdravě a nekouřím. Jsem na MD. Děkuji za odpověď. Pavla

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud se při gastroskopii nic neprokázalo, doporučila bych to samé jako gastroenterolog - tedy ORL vyšetření, ev. stanovení hormonů štítné žlázy. Je možné, že jsou problémy i psychosomatického rázu (zde by bylo dobré navštívit lékaře, který se psychosomatikou zabývá).

MUDr. Hana Králová
MUDr. Hana Králová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Interní oddělení Klinik Kösching

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Knedlík v krku | Od: Marie | 14.5.2014 10:27
reakce na dotaz Pavly ze dne 8.3.2012. Mám osobní zkušenost, že pocit knedlíku v krku až dušení zvlášt na jedné straně je také způsoben zablokovanou krční páteří, kdy se stáhne kývací sval a "škrtí"
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: