Kojení a neklidné dítě

Měla bych prosbu ohledně zodpovězení pár dotazů. 1. Mám 7týdenní miminko, které často háže rukama a nohama. malá začne sebou házet i v noci a úplně se vzbudí na jídlo až třeba za dvě hodiny. Je to normální, že sebou tak háže?Na noc ji zavinujeme. 2. Dcerka hlavičkou párkrát narazí o mé rameno, nemůže to mít nějaké negativní účinky? 3. V 7 večer jsem si na jedné oslavě vypila 2dcl červeného vína smíchané s kolou. Poté jsem o půl 3 ráno kojila dceru. Může to zanechat nějaký následek, když byla dcera kojena po 7,5 hodinách od požití vína? Děkujji mockrát

Odpověď odborníka:

1. občasné mimovolné pohyby jsou zcela běžné. Pokud by se Vám stav Vaší dcerky nezdál, raději s ní zajděte k pediatrovi a o Vašich obavách mu řekněte.
2. pokud se jedná jen o velmi slabé nárazy, kdy dcerce klesne hlavička, nic by se nemělo stát, ale je samozřejmě lepší hlavičku bezpečně podpírat a všem nárazům předcházet.
3. v době, kdy jste kojila již byla většina alkoholu z Vašeho těla pryč, proto můžete být klidná. Je ale samozřejmě vhodné se během kojení vyvarovat alkoholu zcela.
Hezký den

MUDr. Veronika Šabatová
MUDr. Veronika Šabatová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Pediatrická klinika Thomayerova nemocnice

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: