Kombinace léků

Dobrý den, již 20let se léčím s depresí - nezájem o dříve oblíbené činnosti, únava, zpomalenost ve všem, ztáta libida, nucení se do běžných denních činností - přežívání. Vyzkoušela jsem již mnoho antidepresiv, převážně ze skupin SSRI, bohužel bez nějakých zjevných účinků. Většinou se týkaly zpětného vychytávání serotoninu. Hledáním na internetu jsem zjistila, že by mi možná podle posledních studií mohl pomoci ještě dopamin a noradrenalin. Brala jsem Wellbutrin, ale ten ve mě vzbudil nadměrnou agresi. Nyní beru již 4.měsíce Aurorix, Lamotrigin a Tiapridal a jsem stále v depresi. Našla jsem si na internetu lék Deniban a Cymbalta. Prosím o radu, zda si myslíte, že by byl některý z nich pro mě vhodný, případně zda se mohou kombinovat. Dle popisu příznaků, které léčí mi vyhovují oba. Potřebuji prostě nahodit motorek. Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Milá paní Jano- díky za důvěru. Moc nerada Vás zklamu, ale za nejmoudřejší a nejsmysluplnější postup bych ve Vašem případě považovala trpělivost ve spolupráci s ošetřujícím psychiatrem. Věřte, že samoléčení formou internetového hledání nenahradí individuální setkávání a společné hledání vhodné medikace. Odborník-psychiatr Vámi uváděné léky samozřejmě zná, určitě je dobré být v komunikaci s ním naprosto otevřená a upřímná, klást otázky, líčit své pocity- tak dobře, jako jste to dokázala pro poradnu. Váš ošetující lékař má s Vámi společný cíl, není důvod, abyste hledala na vlastní pěst..

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Pro Janu | Od: František | 29.11.2013 07:23
Jano, když zaškrtáváte při vkládání dotazu
odbornost, vyberte si takovou kde neodpovídá
Heřmanská, i kdyby to patřilo někam jinam. Já to
taky tak dělám, jinak se odpověď dovíte jen stěží.
Maj sem najímat lékaře co uměj poradit, protože
poděkovat za důvěru, napsat "držím palce" a další
podobné vatovité fráze, to se člověk nemusí ani
ptát.
reagovat
re:Pro Janu | Od: Majka | 29.11.2013 15:45
Na mně paní dr. Heřmanská působí jako zkušená a odborná lékařka. Dvakrát jsem se na ni obrátila a musím říct, že jsem s jejími odpověďmi spokojená. Poradila mi, uklidnila mě a hlavně mě nasměrovala, co mám u svého ošetřujícího lékaře řešit.
U psychiatra je to vždy složité.
Ale já na paní dr. Heřmanskou mám dobré zkušenosti.

reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: