Kondylomata

vážená paní doktorko, byla jsem před 3 měsíci na odstranění genitálních bradavic z děložního čípku, můj přítel je virem také nakažený, jeho kožní doktor mu gen.bradavice léčí už třičtvrtě roku přípravkem aldara, ale vždy bradavička zmizí a nové se stále objevují na jiných místech kolem penisu.prosím o radu kam zajít k jakému doktoru, případně co znamená léčba virostatikem podofylin??? Je léčba učinější než krémem aldarou?? Neexistují prosím nějaké prášky?? styk máme chráněný.děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Bohužel léčba kondylomat bývá někdy takto obtížná a zdlouhavá. V naší praxi se nejlépe osvědčuje u mužů odstraňování kondylomat elektrokauterem v místním znecitlivění. Podofylin je cytotoxická látka, která se používá v lokální terapii různých virových "bradaviček", ale nepůsobí specificky na virus kondylomat. Účinnější než Aldara určitě není. Léky k celkovému použití neexistují.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x