Kopřivka

Po doporučení jsem byl u kožního lékaře. Že mám kopřivku jsem věděl již dříve. Předepsali mi Aerius a Belodent. Dělají se mi otoky – které zmizí do 24 hodin a pak se objeví jinde. Měl jsem dojem, že je to alergie na mléko. Není tomu tak. V poradně jsem četl něco o adrenalinu, je pravdou, když jdu sportovat (kolo, běh, lyže) tak pocit svědění zmizí. V 40 letech jsem měl podobné problémy, vytrhali mi zuby a mandle a fleky zmizly. Teď mám 66 a nevím, co by mi mohli ještě vytrhnout. Aerius jsem přestal užívat, Belodent mi nedělal dobře, známý lékař mi doporučil kalcium a carbocit, četl jsem o zkušenosti s Alpou, mohu potvrdit, zatím nejlepší způsob proti svědění. Na svědění si zvykám, nemažu se ničím, tlak zespodu na chodidlech( jako bych tam měl vzduchové polštáře) likviduji během, potom mi ten pocit zmizí a vyhodí se mi "otok" někde jinde, dnes např. na zátylku (viz. foto). Včera po odběru krve se mi v místě vpichu jehly objevil taky otok velikosti 1 cm, ráno zmizel. Je to možné, že je to tlaková kopřivka, např. když jsem nesl tašku s hokejovými věcmi zavěšenou na hokejkách přes rameno, druhý den jsem tam měl otok velikosti 10x6 cm. Co mám vlastně dělat? Měl jsem 14 dní nemocenskou, nechal jsem se vypsat do práce, neboť se zatím nic neděje a sedět doma je o mnoho horší, neboť se nemůžu hýbat a pohyb mi prospívá víc než nečinnost, bez pohybu je výsevů na těle 3x více. Nezlobte se, jsem zoufalý a nevím co dál. Podruhé mi brali krev, výtěry, moč výsledky opět až v pondělí.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, kopřivka může mít řadu příčin - imunologické i neimunologické ( infekce, autoimunita, zánět v těle, psychogenní, fyzikální - tlak, chlad, voda...). Je třeba provést kompletní vyšetření vč. imunologického, alergologického. Pokud by byly obtíže velké, je možné mít doma jako první pomoc rectodelt čípky - zaberou okamžitě.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Kopřivka ? | Od: Rasťo | 15.5.2014 07:32
S "kopřivkou " si už nedělám starosti. Moje tělo reaguje na chemii v potravinách - chemicky upravované jablka, jahody z dovozu atd. Bohužel takových potravin - ovoce a zeleniny je v tomto období v marketech nejvíc........
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: