Koronografické vyšetření

  • Dotaz od: Tatána Vaňová
  • Publikováno: 17.12.2009
  • uLékaře.cz

Dobrý den má přítelkyně se již 11let lečí s hypertenzí. Má vysokou tepovou frekvenci někdy i kolem 140. Užívá léky na tuky, anopiryn,Betaloc 200sr, Prenesa, Micardis plus,Sinvor 20,Tenaxum. Anipo této léčbě se její stav nezměnil . Tlaky má 170 120, bolesti u srdce,palení až svírání. někdy tyto bolesti směřují až do lévého ramene až k prstům u ruky.Modrá ji kůže a rtů,kolapsy. Přestává kouřit, zhubla 15 kio, omezuje přísun tůků, cukrů a soli. Prosím chci požádat o radu . A jeji možné bez lékařského doporučení u ni provést koronografii. A zdali je u ni zapotřebí kardiostimulátor v noci nespí má bušení srdce. Děkuji za odpověd Horčička

Odpověď odborníka:

Dobrý den! Koronarografie je, jak už bylo řečeno v minulých dotazech, náročné invazivní vyšetření (podívejte se na stránky https://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xchg/zc/xsl/3626_2810.html) a jako takové má i svá rizika. Z toho důvodu by měla být indikována lékařem. Na základě vámi podaných informací (kolapsové stavy, bušení srdce) nelze bohužel posoudit, zda by byla pro vaší přítelkyni implantace kardiostimulátoru vhodná. Vaše přítelkyně by měla být především v péči kardiologa a maximálně se snažit svůj zdravotní stav zlepšit pomocí režimových opatření (naprosté nekuřáctví, úprava hmotnosti, nízkocholesterolová dieta a pravidelný pohyb).

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Táňa Váňová | Od: bohuslava paulova | 8.7.2011 07:11
Chtěla bych jen reagovat na příspěvěk výše uvedené paní, byla jsem na tom podobně, moje oš.int.lékařka mě léčila jen na vysoký tlak, ale ne na příčinu. Když se mi rozjela arytmie, dostala jsem se ke kardiologovi Dr. Lukáškovi a tomu jsem řekla přímo, jestli mi to nedělá zadržování tekutin v těle. Jelikož je to vnímavý lékař tak mi nakonec napsal lék na odvodňování a během měsíce jsem měla tak dole, od té doby jsem ho vysoký neměla. A arytmie je ojediněle /při venkovní změně tlaku atd/.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: