Kortikoidní akné

Dobrý den, má dcera se léčí s Fabryho chorobou, po opakované mozkové příhodě a na srůsty mozkových plen užívá kortikoidy (Medrol). Jako vedlejší účinky se projevilo akné. Dceři je 25 let, prosím poraďte jak akné, které se projevuje v obličeji alespoň zmírnit, návštěva tří kožních lékařů neměla žádný efekt. Užívala Zineryt, Skinoren a Excipial U Hydrolotio bez účinku. Velice děkuji za odpověď. Dě

Odpověď odborníka:

Pokud bude přetrvávat užívání kortikoidů, pac. bude léčba akné svízelná. Zkuste Duac gel či Isotrexin, ev. při nedostatečníém efektu je možné přistoupit k celkové léčbě tabletami - poraďte se se svým kožním lékařem.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Bolest hlavy Už asi půl roku mě vždy po nějakou dobu bolí levý spánek - tlačí...
  • Bolest ohryzku Je mi 17 let a dnes mě začal silně bolet jakoby ohryzek. Ostrá...
  • Přítel má problém s erekcí Můj přítel má problémy s erekcí. Je mu 20 a nikdy...
  • Vyvolání zvracení Chtěla by jsem se zeptat jak mam vyvolat zvracení zatím děkuji
  • Cukrovka Prosím vás. Chtěla bych se zeptat co pro mě znamená, když cukr v krvi...
  • Náhlá mdloba Už nějaký čas mám problémy. Opakují se čím dál častější. Většinou...
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x