Kortikoidy

Jsem po 3-měsíční léčbě lékem Medrol (z důvodu autoimun. onemocnění, měla jsem bolestivý výsev v ústech). Vím, že nejdůležitější je se vyléčit, další výsev se neobjevil, tak snad bude vše v pořádku. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu nějak zmírnit otoky v obličeji - měsícovitý obličej, určitě to chce čas, ale zajímalo by mě, zda se něčeho vyvarovat, či něčím pomoct. Děkuji, hezký večer.

Odpověď odborníka:

Otoky v v obličeji patří mezi vedlejší projev užívání Medrolu, vy sama bohužel nemůžete tyto projevy ovlivnit. Někteří pacienti tuto léčbu snáší bez problémů, u některých se vedlejší účinky projeví více. Pokud by se otoky zhoršovaly proberte to s Vaším lékařem, zda-li by nešlo léčbu vyměnit za jiný imunosupresivní lék. Léčbu rozhodně sama nevysazujte.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Rektoskopie
Články: Rektoskopie
Rektoskopie je endoskopická...
Průjmy mohou mít mnoho barev. Důvodů je spousta
Články: Průjmy mohou mít mnoho barev. Důvodů je spousta
Každého jednou za čas...
Helicobacter pylori může být nenápadný zabiják
Články: Helicobacter pylori může být nenápadný zabiják
Bakterii Helicobacter...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Koupelová sůl – droga, která má k relaxaci daleko
Záněty močových cest: komplikace vzniknou raz dva
Články: Záněty močových cest: komplikace vzniknou raz dva
Ať už jde o močový měchýř...
Diabetická neuropatie
Články: Diabetická neuropatie
Cukrovkou trpí v České...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: