Kortikoidy & léky na kůži

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, užívám dlouhodobě kortikoidy (medrol) ale má to negativní dopad na kůži, tvoří se boláky, akné, strie. Existují nějaké léky/doplňky které by se daly podpůrně brát k tomu medrolu, aby se zmírnily tyto problémy, hlavně ta tvorba strií? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Bohužel žádné potravinové doplňky ani léky nedovedou zabránit negativním účinkům kortikosteroidů na kůži, poraďte se s lékařem o možnostech jiné imunosupresivní terapie (cyklosporin, metotrexat, biologická léčba..).

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x