Kožní problémy po použití chemických barev na vlasy - řešení?

Moje maminka má dlouhodobě kožní problémy (začervenání, svědění, vyrážka) hl. v oblasti uší, krku, na hraně vlasového porostu.Příčina zatím nezjištěna,ani dosavadní léčba jí nijak výrazně nepomohla.Ale barví si roky vlasy běžnými barvami z drogerie.Nyní zvažuje přechod na henu.Ale v odstínech,které používá,je kromě čisté přírodní heny též složka sodium picramat.Můžete mi,prosím,říci,o co se jedná?Jde mi o to,zda by jí přechod na henu s touto složkou mohl pomoci problémy alespoň zmírnit nebo jestli je to "prašť jako uhoď" a uvedená složka je také "agresivní" a může způsobovat iritaci pokožky. Velmi děkuji.

Odpověď odborníka:

Předpokládám , že Vaše matka má chronický ekzém, ten se zhoršuje s barvením ? Myslím , že byste měli zajít k dermatologovi , ten provede epikutánní testy a na základě jich Vám sdělí, zda je nutné aby matka měnila barvu na vlasy či ne . Sodium picramat je červenožluté barvivo, jako vše muže alergizovat. S pozdravem

MUDr. Silvie Rafčíková, MBA
MUDr. Silvie Rafčíková, MBA

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Centrum estetické medicíny

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: