Kožní problémy po vysazení antikoncepce

Dobrý den, chci se zeptat jaké jsou možnosti léčby akné po vysazení antikoncepce. Již 2x jsem se o to snažila a neuspěšně, akné se mi zhoršilo asi tak o 500% procent než jsem mívala kdysi(v 15ti), na obličeji, dekoltu a dokonce i v obrovském množství na zádech (tam jsem dřív ani nemívala). Naposled jsem to vydržela půl roku a bylo to stále horší. Všude samé jizvy. Takže jsem najela zpět na antikoncepci :( Už jí ale nechci brát. je mi 30 a beru jí od 15ti. Jaké jsou jiné možnosti léčby? Děkuji

Odpověď odborníka:

Nejúčinnějším lékem pro terapii takto úporného akné jsou celkově podávané retinoidy. Tato léčba vyžaduje určitá opatření ( antikoncepce, fotoprotekce, kontroly krve..), nasazuje se v zimním období. Informujte se u svého dermatologa.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: