Kožní problémy-předkožka

dobrý den, tato otázka směřuje nejspíše na dermatologa.. jednoho dne jsem si na vnitřní straně předkožky všiml z ničeho nic zelného flíčku (cca 1x1mm).. časem se zvětšil (2x2mm) a v okolí se objevily malé černé tečky - možná by mohly připomínat drobné bradavičky s hygienou překožky jsou někdy potíže, když člověk tráví hodně času v přírodě, tudíž jsem si vědom toho, že za to mohla i nedostatečná hygiena, a tak jsem začal uvažovat o obřízce, abych těmto problémům zabránil.. co mě však nemile překvapilo, i když se to dalo předpokládat, bylo, že se mi jedna takováto černá tečka (myslím, že je to malinký výrůstek, proto ho přirovnávám k bradavičce) dostala i na žalud.. po další době se prvně zmíněný zelený flíček začal zmenšovat a zbyl z něj jen jeden o malinko větší flíček, než ty bradavičky.. je mi jasné, že za návštěvu dermatologa (či snad i urologa??) nic nedám, avšak chtěl bych se zeptat, jestli s tím máte nějaké zkušenosti (jestli se něco podobného u někoho z Vašich pacientů již vyskytlo a jak se to asi léčí..) snažil jsem se to léčit canesten-krémem, ale připadalo mi, že to má spíše negativní efekt.. je to plíseň, bakterie, bradavice či ještě něco jiného..? děkuji (jen pro upřesnění - pohlavním stykem jsem to "nechytl" - to vím stoprocentně :) )

Odpověď odborníka:

Dobrý den, těžko na dálku jen podle vašeho "barvitého" popisu soudit, spíše ale půjde o bradavičky virového původu, možná také kombinované se zánětem....nemohu určit, jak jistě uznáte, na dálku někoho diagnostikovat umí jen nejlepší jasnovidec! Ale rozhodně jděte na vyšetření na kožní!!!! Lékař se podívá a usoudí, o co se jedná a předepíše léčbu. Mělo by se to určitě zaléčit, aby nedošlo k rozšiřování, které sám popisujete. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Šest tipů, jak udržte játra v kondici
Články: Šest tipů, jak udržte játra v kondici
Játra jsou nepostradatelnou...
Z čekání na miminko se mohou rozvinout deprese
Články: Z čekání na miminko se mohou rozvinout deprese
Pro každý pár, který touží...
Vánoční hody pro zdravá játra
Články: Vánoční hody pro zdravá játra
Můj kamarád (nikoli žertem...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Mužský orgasmus
Články: Mužský orgasmus
Mužskému orgasmu předchází...
Chronicky nemocní jsou více ohroženi epidemií chřipky
Články: Chronicky nemocní jsou více ohroženi epidemií chřipky
Pro pacienty s chronickou...
Energetické drinky a alkohol: časovaná bomba
Články: Energetické drinky a alkohol: časovaná bomba
Bdělý a opilý zároveň...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x