Kožní problémy při užívání antibiotik

Dobrý den, před týdnem jsem navštívila lékaře že mám angínu a on mě napsal antibiotika, která ale prvně nezabírala, začala zabírat až pří používání až ústního dezinfekčního spreje. Byla jsem na kontrole a on mě udělal výtěr z krku s tím, že to ještě není uplně dobré. Dnes se mě ale udělali na rukou a nohou drobné pupínky. Myslíte že by to mohla být nějaká reakce antibiotik se sluncem nebo nějaké vážnější onemocnění jako třeba mononukleoza? Teploty ani jiné potíže nemám. V příloze posílím foto pupínků. Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nejspíše jde o projev alergie,buď na ATB nebo fotosensibilizaci-s ATB se nesluňte

MUDr. Marie Vaňačová
MUDr. Marie Vaňačová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Soukromá ordinace praktického lékaře pro dospělé, Tábor

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: