Kožní vyrážka

Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, brala jsem 5 dní antibiotika a den po dobrání se mi na stehnech (více na levém, na pravém skoro vůbec), také pár pupínků na břiše, objevila vyrážka, která nesvědí, ani nebolí. Vyrážku mám dnes čtvrtý den. Navštívila jsem i svého praktického lékaře, který mi k tomu však nic neřekl, jen mi doporučil mast Polysan. Budu ráda za jakoukoliv radu. Vyrážka viz. foto. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Milá Zuzano, pokud vznikla vyrážka v návaznosti na antibiotika, tak šlo zřejmě o alergickou reakci Zapamatujte si název toho antibiotika a v případě potřeby byste měla brát jiné.

MUDr. Jitka Dobešová
MUDr. Jitka Dobešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Dermatovenerologická ambulance Nemocnice Šternberk

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Ječné zrno
Články: Ječné zrno
Ječné zrno, hordeolum, je...
Dráždivý tračník
Články: Dráždivý tračník
Nejodvážnější lékařské...
Varikokéla – mužská příčina neplodnosti
Články: Varikokéla – mužská příčina neplodnosti
Jedná se o rozšíření žil...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Psoriatickou artritidu může odhalit stisk ruky
Články: Psoriatickou artritidu může odhalit stisk ruky
Bolestivé a oteklé klouby k...
Ženská masturbace
Články: Ženská masturbace
Mnoho žen ještě stále žije...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: