Krční páteř - bolesti ramene a ruky

Pane doktore, bolí mne levá ruka a rameno a pod lopatkou, prosím, chtěl bych se zeptat, jestli je to příznak krční páteře. Už mě to bolí 1 měsíc a čekám na RTG. Moc děkuji. Poznámka - hlava mne nebolí, jen krk.

Odpověď odborníka:

Může to souviset s krční či hrudní páteří - tzv. cervikobrachiální syndrom, je nutné nejprve počkat na výsledky RTG a pak asi bude stačit vhodná rehabilitace a dlouhodobé cílené domácí cvičení. Zatím to s cvičením nepřehánějte, bolest rozhodně nepřemáhejte.Zkusit také můžete prohřívání el. dečkou, to někdy stažené svaly uvolní. Pokud by se bolesti stupňovaly, rozhodně navštivte lékaře dříve.

 
Líbí se vám odpověď?
+22 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
škubani ramene a lopatky bolest | Od: Peter | 9.2.2015 02:00
Dobrý den byl jsem u neurologa rengen ramene a obě lopatky plus rehabilitace a podle ne vše v pořádku ale bolesti a škubani ramene lopatky bolí mne až ruka a v praze XPY-CENTRUM taky nevědi co s tim je už to mám par let.Chtěl bych se pozeptat...cca před rokem mi v klidovém režimu luplo v pravé ruce ( bolest byla od lokte k ramenu )... je tomu bezmála rok a stejně furt cítím ( spíše v klidovém režimu velké napětí, jako by mi mělo něco v paži prasknout) jde to od pravé lopatky přes rameno až po ten loket... ( napínání cítím hlavně od ramena po loket ) ...vždy mi tam pak něco přeskočí ( což je poměrně nepříjemné a bolestivé ) a pak chvilka klidu a opakuje se to znova. Byl jsem již na pár vyšetření u ortopeda ale nikdy mi nic nenašli, jen říkali že je to od zad..nevíte co s tím ? Popřípadně na jaký vyšetření zajít ? Díky PS: záda cvičím a mám je v celku zpevněné ale problém přetrvává
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: