Křeče v břiše, průjem, svědění konečníku

Dobrý den, mám problém. O prázdninách jsem brala antibiotika na anginu. Ty první byly ospen a druhé zinath. Jak sem je dobrala, tak jsem měla chvilkové křeče v břiše a průjem a svědilo mě to v oblasti konečníku. Myslela jsem si, že to mám z těch prášků. Po nějaké době to odeznělo a stolice je normální a břicho nebolí, ale najednou mě při stolici bolí konečník a mírně krvácím. Jinak mi nic není. Je možné, že to jsou hemoroidy? Před nedávnem jsem měla na vnější části konečníku bouličku, a doktorka mi poradila, ať si to mažu. Tak jsem si to mazala, po týdnu to odeznělo. Prosím, co mám dělat? Děkuji :(

Odpověď odborníka:

Podle toho, co popisujete , jde skutečně o zevní hemorhoidy. Doporučuji užívat preventivně preparáty na posílení cévní stěny ( např. Detralex, Cyklo 3 fort apod., některé jsou k dostání i bez předpisu - v lékárně vám jistě poradí). V případě akutních obtíží je vhodné používat masti a čípky (Proctoglyvenol apod.). Nejdůležitější však je péče o stolici - ne zácpa, ne průjem, důsledná hygiena, omezit dlouhé sezení.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: