Krev ve stolici kojence

Dobrý den, mám téměř 3 měsíční holčičku. Porodní váha 3,85 kg, plně kojím. Asi ve 14 dnech jsem objevila malé ve stolici krev, jasně červené jakoby žilky nebo tečky. Není v každé stolici, některý den nenajdu nic, jindy vícekrát za den. Někdy má ve stolici bílé kousky (asi nestrávené mléko?), někdy se objevují kousky a žilky hnědé, občas trochu hlenu. Barva stolice je žlutá, někdy trochu dozelena.Dětský lékař to zatím nijak neřeší. Prý se krev objevuje proto, že mají střeva velkou plochu a vlastně se tím, jak hodně pracují, poraní...Malá je spokojená, čilá, po kontrole v 6 týdnech prospívala zatím dobře.Po konzultaci s jiným pediatrem mi bylo sdělěno, že se jedná pravděpodobně o alergii na kravské mléko a doporučeno držet bezmléčnou dietu. Striktně tuto dietu držím už asi 6 týdnů, nepiji žádné mléko, nejím mléčné výrobky, snažím se nejíst ani výrobky, které obsahují mléko skrytě, studuji jejich složení. Užívám vápník v tabletách (Vitacalcin). Přesto se krev ve stolici malé objevuje stále. Starší 2 děti podobné problémy neměly, nikdo z rodiny netrpí potrvinovou alergií. Co může krvácení způsobovat? Měla bych vyzkoušet nějakou jinou dietu? Měla bych vyžadovat nějaké vyšetření od našeho pediatra, ikdyž malá bude dobře prospívat? Mám obavu, abych něco nezanedbala. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Markéto, mezi nejčastější příčiny krve ve stolici u malého kojence patří trhlinka v oblasti konečníku, střevní infekce a alergie na bílkovinu kravského mléka. Ta se může dostat i do mateřského mléka, když je dítě kojené.

MUDr. Zora Dostálová
MUDr. Zora Dostálová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Praktický lékař pro děti a dorost, Praha 6

 
Líbí se vám odpověď?
-6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Krev ve stolici | Od: Lenka | 12.10.2016 11:30
Dobrý den. Chtěla jsem se vás zeptat, jak jste na tom dneska ? Máme uplně ten samí případ jak popsala. Je nám sedm měsíců. Děkuji Lenka
reagovat
re:Krev ve stolici | Od: uLékaře.cz | 12.10.2016 12:53
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Aby Vám
lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás,
abyste dotaz
zkopírovala a vložila přímo do
poradny na těchto
stránkách:
http://www.ulekare.cz/poradna.
V poradně se Vám bude lékař
věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše
bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: