Krevní obraz

Prosím o vysvětlení mého krevního obrazu. Vyšetřován pro vleklé problémy s imunitou, aktuálně měsíc trvající angína/virová infekce (?) vč. teplot- dg. nestanovena. Leukocyty pr. WBC B: 8,2; Ery pr. RBC 3,51; Hmg B: 107; HTK 0,318; MCV, MCH a MCHC v normě, Trombo MPV 9,5. Diferenciál strojový: Neutrofily rel. 0,201; abs. 1,65; lymfocyty rel. 0,574; abs.4,71; Mono rel. 0,202; abs. 1,66; Eo: 0; Bazofily rel. 0,023; abs. 0,10. Lékařem vyhodnoceno jako odeznívající infekce, ale v bílé řadě zhoršování krev. obrazu, anémie je také mírně výraznější, než v KO před týdnem (lehkou anémii z nedost. Fe mám dlouhodobě léčenu železem, na hematologii před 2 měsíci bylo vše v normě kromě Mono 10,6). CRP v týdnu z 11 na 3. Čemu tento nález svědčí a co bych případně mohl dělat pro stanovení dg. a zlepšení stavu? Děkuji DM

Odpověď odborníka:

Pouze z krevního obrazu nelze stanovit diagnosu. Je zde patrná lehká anemie, jinak bez výraznějších patologických změn. CRP patří mezi akutní zánětlivé markery, znamená to tedy pokud byste tuto hodnotu měl zvýšenou /cca nad 50/, svědčilo by to pro bakteriální infekci. Hodnota 3 je zcela ve fyziologických rozmezích.
Nejspíše se opravdu jedná o virovou infekci, někdy rekonvalescence trvá delší dobu, doporučovala bych klidový režim, ev. kúru betaglukany, probiotiky.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: