Krvácení během antikoncepce

Vážený pane doktore či paní doktorko, mám problém, se kterým bych se Vám chtěla svěřit. Začala jsem krvácet v průběho braní antikoncepčních pilulek, nejdená se však o běžnou menstruaci, spíše bych to přirovnala k výtoku či špinění. Mohlo by to být způsobenu tím, že jsem si jednou vzala o pár hodin déle tabletu než jsem měla? Ještě mám dotaz, kde bych mohla sehnat takové pouzdro na antikoncepci, jestli se mám zeptat lékaře či bych si ho mohla koupit v lékarně. Mockrát Vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den, Klára

Odpověď odborníka:

Dobrý den, takové špinění se může objevit, a to i když byste užila tabletky na minutu přesně. Pokud je krvácení/špinění slabounké a brzy, tak do dvou dnů ustane, jedná se o normální jev. Pouze pokud by bylo krvácení silné nebo rvalo déle či jste měla další potíže, třeba bolesti, pak je vhodné navštívit gynekologa. Obal na antikoncepci by mohli mít především v lékárně a gynekologa se také můžete zeptat.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: