Krvácení kůže

Při téměř každém doteku na kůži předloktí, (jen předloktí) vytvoří se mi krvavá skvrna pod kůži a někdy dojde i ke vnějšímu krvácení. Kůže je velmi lehce zranitelná. Kontrolou hustoty krve bylo zjištěno, že je vše v pořádku. V domění, že krvácení způsobují kortikoidy obsažené v lécích, které užívám, zejména spreje Atimos a Ecobec, po dohodě s lékařem jsem je na čas vypustil, ale problémy s kůži předloktí nezmizely. Dále užívám leky Valsacor, Betalog, Anopyrin, Purinol a Atoris. Kožní lékařka, kterou jsem navštívil mi řekla, že to jsou běžné stařecké skvrny, avšak nevěřila mi, že dochází i ke vnějšímu krvácení. Doporučila mi Ascorutin, který rovněž užívám, ale problém přetrvává. Můžete mi prosím poradit, jak tento problém odstranit? Nejde ani tak o nějaké bolestivé stavy, nicméně ruce s tmavými krvavými skvrnami nevypadají esteticky dobře, což mi dost vadí.

Odpověď odborníka:

Příčinou vašich obtíží je nadměrná křehkost kůže - atrofie - a drobných krevních cévek v kůži a podkoží. U osob vyššího věku to bývá časté, další příčinou může být celková léčba kortikoidy ( tabletami, nikoli inhalačními) nebo nadměrné působení UV záření/slunce v průběhu života. Bohužel nic se s těmito projevy nedá dělat, jsou to změny degenerativní a nevratné. Ascorutin berte dále, doporučuji kůži předloktí promazávat každý den nejlépe po sprchování krémy s obsahem pantenolu, vyhýbejte se poranění.

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: