Krvácení mimo menstruaci

Dobrý den, Začla jsem brát 28.ledna hormonální antikoncepci Yosefinne (z důvodů silných bolestí při menstruaci) Skončila mi menstruace (tedy krvácení) asi po 2 dnech jsem opět slabě krvácela. opakuje se to zhruba ob den. Mezi tím jsem měla s partnerem pohlavní styk. A dnes 8.února jsem měla krvácení silnější. Mám strach že je to něco nebezpečného nebo jestli je to normální při nasazení antikoncepce? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, při začátku užívání hormonální antikoncepce je časté, že se objevuje krvácení i mimo očekávaný termín. Pokračujte v užívání dál podle plánu, s velkou pravděpodobností se cyklus ustálí už v dalším cyklu. Pokud by obtíže přetrvávaly, poraďte se se svým lékařem o event. změně preparátu antikoncepce.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: