Krvaceni mimo menstruaci

Dobrý den, potřebuji prosím poradit ohledně mého problému. Beru antikoncepci již 3 roky (mercilon). Už se mi podobná věc jako špinění mimo mens. Stalo, ale to bylo prý tím, že jsem prášky po skončení mens. začala užívat k večeru (vždy jsem je brala dopoledne), ale teď mám problém s tím že beru prašky tyden a objevilo se mi krvacení (ne silné), které je čistě červené a dva dny se to opakovalo a vždy asi jen jednou za den max dvakrát a podruhé to bylo špinění. Prosím o radu, děkuji.

Odpověď odborníka:

dobrý den pokračujte s tabletami, nevynechávat , je třeba gyn vyšetření - jestli krvácení není z jiné než hormonální příčiny. pokud se špinění opakuje, je na místě změna atk za jinou ( třeba preparát s 0.3 ethinylestradiolu a jiným gestagenem- tedy jiné složení tablety)

MUDr. Jiří Chaloupecký, MBA
MUDr. Jiří Chaloupecký, MBA

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Medic Centre s.r.o.,
Gynekologicko porodnická klinika 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: