Krvácení mimo ms

Dobrý den. Před dvěma týdny jsem zahájila poprvé užívání hormonální antikoncepce( Leverette) - první den MS. Ms skončila po 5 dnech, ale 7 den se mi objevilo slabé krvácení, které trvá vždy obden do teď. Nevím, zda krvácení je dočasné, než si organismus zvykne na antikoncepci. Jiné příznaky jako bolest hlavy, nevolnost, atd nemám.Ale cca před měsícem mě 2 dny pálelo při močení. Když nemám slabé krvácení, dostaví se výtok. Mam strach, že to může být nějaká infekce (bakterie) jako chlamydie nebo kvasinková infekce. Prosím o radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, krvácení mimo cyklus v začátku užívání hormonální antikoncepce je častý problém, který se většinou upraví v průběhu dalšího cyklu. Užívejte antikonncepci dál podle plánu, pouze v případě, že by obtíže nevymizely ani v průběhu druhého nebo třetího cyklu, kontaktujte svého lékaře. Pak by bylo vhodné změnit danou antikoncepci za jinou.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: