Krvácení po revizi dělohy

Dne 8.9. jsem podstoupila revizi dělohy - zamlklé těhotenství - v 8+5 pouze prázdný gestační váček. Třetí den po zákroku jsem začala mírně krvácet, přešlo to po pár dnech do špinění, něco přes 10 dní jsem měla klid (žádné špinění, krvácení), včera jsem objevila ale "špinění" na toaleťáku a dneska 19 dní po revizi začíná lehčí krvácení. Je to normální? V pátek, 15 dní po revizi, jsem byla na kontrole, doktor dělal i ultrazvuk a říkal, že je vše v pořádku. O žádném problému nebo sraženině např. nemluvil. Když jsem zkoušela těhotenský test, tak ten už je bílý, tudíž HCG už asi kleslo na nízkou úroveň, ne-li nulovou. De doktora i kliniky mám menstruaci očekávat do 6 týdnů od revize, je možné, že by se objevila už např. v půlce 3. týdne? Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Simono,
pro dělohu byla revize vlastně jako porod. Byl tam plod a teď tam již není.
Takže jste teď vlastně v takovém malém šestinedělí.
To je doba, kdy se děloha zotavuje, čistí, vrací do netěhotného režimu, může v podstatě kdykoli drobně krvácet. Zároveň dochází k hormonálním změnám a obvykle se menstruace dostaví po 6 týdnech, ale může to být i dřív.
Dokonce nejsou tak vzácné případy sourozenců narozených 10 měsíců po sobě. Žena tedy musela mít do 4 týdnů po porodu již ovulaci, její děloha se tedy zotavila velmi rychle.

Sledoval bych tedy četnost a sílu krvácení a při jakýchkoli pochybnostech se nebojte navštívit vašeho gynekologa.
s pozdravem, dr.Křehnáč

MUDr. Vít Křehnáč
MUDr. Vít Křehnáč

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: JACH-TA s.r.o., Řež

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: