Krvácení při antikoncepci

Chtěla bych se Vás zeptat: beru novou antikoncepci asi už půl roku ( Jeanine). Minulý měsíc jsem pokračovala bez přestávky a pak po dojezení pláta měla normální měsíčky. Když jsem začala brát nové pláto, jeden prášek jsem omylem zapoměla vzít a 2 dny nato mi začalo lehké krvácení, které už trvá týden. Myslíte, že je to normální? Je pravda, že jsem 2týdny hlídala synovce, který má rok a 4 měsíce, takže jsem byla i přetažená a unavená..... Ale stejně se mi to nezdá a nevím tedy, jestli nemám navštívit svého gynekologa.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud užíváte tablety nepravidelně a zapomínáte, není divu, že se u vás objevilo toto krvácení. Nezapomeňte se týden po zapomenuté tabletce navíc chránit kondomem a tabletky nadále užívejte pravidelně přibližně ve stejnou dobu.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Infekce močových cest
Články: Infekce močových cest
Infekce močových cest je...
Krev v moči? Nikdy nejde o banalitu!
Články: Krev v moči? Nikdy nejde o banalitu!
Že vůbec nevíte, jakou...
Od bolesti kloubů uleví i správná skladba stravy
Články: Od bolesti kloubů uleví i správná skladba stravy
Lidé jsou různí a každému...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
S léky na slunce? Problematická nejsou jen antibiotika
Články: S léky na slunce? Problematická nejsou jen antibiotika
Konečně nastal čas dovolené...
Roupy
Články: Roupy
Roupy, oxyuriáza neboli...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: