Krvácení při antikoncepci

Dobrý den. Mám problém, který přetrvává už od podzimu. Do ledna tohoto roku jsem užívala antikoncepci Qlaira, celkem 4 roky, před tím léta Cilest, od října jsem při ní měla velmi silné krvácení a to 2x do měsíce, vždy cca 4 - 5 dní. Pochopitelně jsem to konzultovala se svou lékařkou, která na mě nic neshledala, i stěry byly v pořádku. Problém trval, proto mi paní doktorka předepsala jinou antiko Zoely. Beru od začátku února, první plato bez problémů, po dobrání přišla menzes a ta nekončí, trvá již třetí týden, ač bru tabety dle návodu. Není špinění, je to střední krvácení, odcházejí koagula, občas mě i bolí břicho. Od podzimu se nacházím ve stresových situacích, nejprve v zaměstnání a nyní velmi vážně onemocněl můj otec. Moje paní doktorka tvrdí, že toto je důvod a že si vlastně krvácení tímto způsobuji sama. Je mi 42 let, rodila jsem 2x bez problémů. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá Magdaléno, Vaše Problémy s krvácením by se určitě měly řešit, protože je to pro Vás určitě velmi nepříjemné a mohlo by pak u Vás dojít i k chudokrevnosti. U vás by se měla vyloučit organická příčina jako je Myom (uzel z dělžní svaloviny) nebo Polyp v děložní dutině. To se provede pomocí ultrazvuku nebo hysteroskopie - vyšetření děložní dutiny přístrojem s kamerou. Pak bych Vám mohlo pomoci zavedení nitroděložního tělístka. S pozdravem

MUDr. Věra Kuralová
 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: