Krvácení při antikoncepci, při a po styku

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Již od 15ti let užívám hormonální antikoncepci (nynější věk 26 let). Do 22 let jsem neměla žádný problém. Za poslední 4 roky jsem vystřídala 10 druhů antikoncepcí a to z důvodu, že při užívání jsem krvácela či špinila - někdy v polovině platíčka, někdy jsem měla pouza 3 dny bez krvácení a zbytek krvácení. Menstruační krvácení přišlo vždy v pauzu, tak jak má. Stěry z čípku jsou v pořádku (stěry co půl roku), ultrazvuk v pořádku, chlamydie - v pořádku. Obvodní lékař vyšetření štítné žlázy v pořádku. Změnila jsem gynekologa, přeléčil mně antibiotiky (dal mi nějaké antibiotika, které se používají na přeléčení po děložním tělísku 3 tablety, týden pauza, 3 tablety). Změnil mi antikoncepci na Gracial, ale 3 měsíce při antikoncepci stále krvácím. Také se mi stává, že při nebo po sexu také krvácím. Teď jdu navštívit třetího gynekologa...Co byste prosím Vy doporučil? Tohle mi fakt nepřijde normální a přece musím mít nějaký problém. Už jsem vážně zoufalá, ničí to můj vztah s partnerem. Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Vystřídat 10 druhů antikoncepcí za 4 roky rozhodně není ideální řešení, na vaše místě bych abtikoncepci alespoň na 3 ,měsícy vysadil,veďte si menstruační krvácení a pokud by bylo vyloučeno krvácení z povrchu čípku a přesto jste dále krvácela byla by vhodná kyretáž a léčba podle výsledku histologie

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: