Krvácení při užívání ha

Dobrý večer, skoro 2 roky beru HA a nikdy jsem neměla potíže až teď, po 9 dnech užívání jsem začala krvácet prášky jsem brala ještě asi 5 dní a když krvácení nepřestalo HA jsem vysadila, abych měla menzes v pauze ted už opět HA beru a začala jsem špinit. Byla jsem u svého doktora a on mi píchl injekci pro zastavení ale stále špinim a mám bolest v podbříšku. (už od začátku krvácení) nevím čím to může být způsobeno. Děkuji za radu

Odpověď odborníka:

Dobrý den, tyto problémy mohou souviset s nepravidelným užíváním antikoncepce. Není ideální vysazovat antikoncepci v polovině cyklu. Není také vyloučeno, že jste otěhotněla, antikoncepční účinek při předčasném vysazení antikoncepce klesá. Udělejte si těhotenský test, antikoncepci nadále užívejte, případně můžete užít analgetikum. Jestliže bolesti břicha či krvácení budou sílit, zajděte opět na vyšetření.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: