Krvácení v cyklu při antikoncepci

Dobrý den, antikoncepci Belara beru již 5 let a nikdy jsem nezaznamenala žádný problém. Je to ale asi dva měsíce, co jsem začala krvácet týden před dobráním pilulek. Prášky beru zodpovědně, proto jsem krvácení nebrala jako menses a navštívila svého gynekologa. Ten mi udělal vnitřní ultrazvuk a odebral mi vzorky, nicméně nic podezřelého nenašel, proto mi doporučil ukončit cyklus, dát si 7 dní pauzu a pokračovat jako dříve. Výsledky po 14 dnech taktéž nic neprokázaly a příští cyklus proběhlo již vše v pořádku. No, jenže ted se to stalo znovu, dnes mam dobírat poslední pilulku a opět už krvácím. Jsem si jistá, že jsem nikde nepochybila. Po všem to promýšlení všech možných příčin mě napadla jedna věc - před asi 5 lety jsem se léčila s chudokrevností, 6 měsíců poté jsem zobala Aktiferrin, i když příznaky jsem měla tehdy jiné, vlastně se na to přišlo náhodou. Je možné, že by se to vrátilo a mohlo mi to takhle zasahovat do cyklu i přes antikoncepci? Můj gynekolog mi krev nebral, takže by na to ani nemohl přijít... Děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nepíšete, zda děláte sedmidenní pauzu mezi platíčky nebo ne, pokud neděláte, může se stát, že antikoncepce cyklus úplně "neudrží" a začnete krvácet dříve. Pokud by se problém opakoval, byla bych pro výměnu antikoncepce.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: