Krvácení z nosu

Dobrý den to se týká tablet prednison jestli působí i na krvácení z nosu?A jestli má na to vliv kortikoidu které mažu na ekzém spíše po rukach a kdo mi je napíše?I když mě zas ta krev začala téci z nosu po dlouhé době v obličeji se mi udělalo teplo a pak to začlo nevíte čím by to mohlo být?Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Prednison může ev. zvyšovat riziko krvácení sliznic, ale ve vašem případě spíš půjde o jinou příčinu, neodkládejte návštěvu ORL. Lokálně aplikované kortikosteroidy na to žádný vliv nemají, předepsat je může jen kožní lékař. To teplo v obličeji je pravděpodobně způsobeno přechodným prudkým zvýšením krevního tlaku. Mělo by se pátrat po příčině.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: