Krvácení z nosu, propanorm

Dobrý den, prosím o radu pro manžela. manžel byl před půl rokem hosp. k vůli zrychlené arytmii srdce užívá Rivocor 5 1x , a Propanorm 150 1x denně lékařka mu přidala Propanorm na noc. Asi po týdnu se u manžela objevilo zvýšené krvácení z nosu dnes již 3x je možné, že je to způsobeno navýšeným Propa. Tlak 160/87 tep56 Děkuji za odpověď Soňa

Odpověď odborníka:

Krvácení z nosu přichází nejčastěji při poškození nosní sliznice buď akutní infekcí, nebo neinfeknčím lokálním nálezem na sliznici (vřídek, rozšířené cévky apod.), nebo sekundárně při nekompenzovaném vysokém krevním tlaku (souvisí se stavem cév). Píšete, že tlak manžela je 160/87, s tím by krvácení mohlo souviset daleko spíše než s navýšením dávky Propanormu. Doporučuji dvě věci - vyhledat ošetření na ORL (ušní-nosní-krční), aby se zkontrolovala nosní sliznice a ošetřila případná ohniska krvácení, a dojít na kontrolu k internistovi/obvodnímu lékaři, aby se zkorigoval krevní tlak a případně antiarytmická léčba.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: